Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie.
skenfrdeit
.

Aktuality

Už po dvanásty krát vyhlásil týždenník Slovenka v spolupráci s RTVS a Slovenským národným divadlom anketu SLOVENKA ROKA 2020. Jej cieľom je vzdať úctu ženám, ktoré svojím umom, nadaním a pracovitosťou dokázali niečo výnimočné a užitočné, za čo im patrí vďaka, pocta a všeobecné uznanie.

Dňa 16. januára 2020 navštívila delegácia Spoločnosti M.R. Štefánika (SMRŠ) štátne úrady a inštitúcie v Bratislave s ktorými má SMRŠ dohody o spolupráci resp. ich pripravuje. Cieľom bolo prerokovať akcie plánované v rámci Roku Milana Rastislava Štefánika. Na MK SR sme rokovali s pani ministerkou

V Banskej Bystrici sa dňa 9.januára 2020 konalo zasadnutie Predsedníctva Spoločnosti M.R. Štefánika (P SMRS). Jeho hlavnou úlohou bolo rokovanie o hlavných úlohách, ktoré čakajú členov spoločnosti v druhej časti Roku M.R. Štefánika.

Klub Spoločnosti M.R. Štefánika Piešťany organizuje v dňoch 12.-15.6. 2020 autobusový zájazd do Vojvodiny, spojený s účasťou na folklórnom festivale„Tancuj, tancuj“ v Hložanoch.

V Banskej Bystrici sa dňa 5.1. 2020 uskutočnil 24. ročník už tradičného novoročného šachového turnaja pri príležitosti výročia vzniku SR. V priestoroch Spojenej školy (SŠ) v Kremničke súťažilo spolu 125 šachistov.

Cieľom našej cesty v dňoch 10.-12.novembra 2019 bola stovežatá Praha a jej historické pamiatky, v ktorých nás očakávali naši priatelia.
Štvorčlennú delegáciu Spoločnosti M.R.Štefánika, v zložení P.Novotňák, J.Tatara, M. Gallová a B. Neumair, očakávali v Prahe Janka Haluková, Zuzana Bukovská a Vojtech Čelko

Želáme Vám pokojné a radostné Vianoce prežité s ľuďmi, ktorých máte radi a ktorí majú radi Vás.

Nech nový rok 2020 je pre Vás bohatý na zdravie, nech prinesie spokojnosť vo Vašom osobnom i pracovnom živote.

Správna rada Spoločnosti Milana Rastislava Štefánika (SMRŠ) v roku 2018 schválila spomienkový projekt STO RUŽÍ PRE ŠTEFÁNIKA, ktorého cieľom je pri príležitosti Roka Štefánika, ktorý vyhlásila Vláda SR, vysadiť na území Slovenska sto ruží. Ale nie ruží hocijakých... Jedná sa o ruže pomenované po generálovi M.R. Štefánikovi.

Správna rada Spoločnosti Milana Rastislava Štefánika (SMRŠ) sa dňa 21.11.2019 zišla v Piešťanoch na svoje prvé zasadnutie.

V Piešťanoch sa konal  13. ročník  medzinárodného filmového festivalu. V dňoch 15.- 17.októbra 2019 sa zišli priaznivci astronómie a kozmonautiky  na medzinárodnom  filmovom  festivale  ASTROFILM 2019.

Spoločná cesta členov Spoločnosti M.R. Štefánika a Klubu generálov SR v Taliansku v dňoch 15. až 18. júna 2019.
Dňa 24. mája 2018 sa v Ríme, v priestoroch Assicurazioni Generali S. p. A., konala vojensko-historická konferencia. Bola venovaná stému výročiu...

Prvý deň festivalu bol venovaný spomienke na jedného z najväčších Slovákov našich dejín, na generála Dr. Milana Rastislava Štefánika, ktorý presne pred sto rokmi tragicky zahynul. Festival letectva v Piešťanoch priniesol svojím priebehom jedinečný zážitok pre niekoľko tisíc jeho divákov a stal sa súčasťou celonárodných pietnych spomienkových podujatí.

Slovenská ústredná hvezdáreň v Hurbanove, Spoločnosť Milana Rastislava  Štefánika so sídlom v Brezovej pod Bradlom, Slovenská astronomická spoločnosti pri Slovenskej akadémii vied a mesto Piešťany  zorganizovali v dňoch 24.-26.apríla 2019  Medzinárodnú  konferenciu  M.R.ŠTEFÁNIK – MUŽ SLNKA.

PARTNERI

Stránka Spoločnosti Milana Rastislava Štefánika

Nemôžeme udalosti tvoriť. Tie sú výsledkom tisícich faktorov, ktoré nemôžeme všetky ovplyvniť. Môžeme im však dať určitý smer, útvar.

M.R. Štefánik

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


  

https   Active Search Results   cloudflare

web site hosting

web hosting comparison services

woocommerce web site hosting

worpress web site hosting

web site hosting

joomla site hosting

magento site hosting

drupal site web hosting

prestashop web site hosting