Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie.
skenfrdeit
.

V Banskej Bystrici sa dňa 5.1. 2020 uskutočnil 24. ročník už tradičného novoročného šachového turnaja pri príležitosti výročia vzniku SR. V priestoroch Spojenej školy (SŠ) v Kremničke súťažilo spolu 125 šachistov. V hlavnom turnaji hralo 82 hráčov. Podobne ako v uplynulých ročníkoch aj v tomto roku sa na ňom zúčastnila silná konkurencia hráčov, kde najväčším favoritom bol medzinárodne ostrieľaný veľmajster (GM) Milan Pacher. Veľmi zdatnou konkurenciou mu boli aj talentovaní mládežnícki reprezentanti SR bratia Viktor i Filip Haringovci a Martin Jablonický, čo potvrdilo aj ich celkové umiestnenie.

V súbežne hranom žiackom turnaji GPX do 14 rokov sa zišlo spolu 43 hráčov, ktorí bojovali o body do celkového hodnotenia GPX i o pekné ceny v kategóriách do 8, 11 i 14 rokov a to u dievčat i chlapcov. Obidva turnaje sa hrali švajčiarskym systémom, na 7 kôl s tempom 2 x 15 minút na partiu, podľa nových pravidiel FIDE.

Na slávnostnom otvorení privítali účastníkov štátna tajomníčka MŠVVaŠ SR Oľga Nachtmannová, primátor Banskej Bystrice Ján Nosko, predseda Miestneho odboru Matice slovenskej Pavol Boroň a riaditeľ SŠ Milan Ponický. Pri príležitosti Roku M.R. Štefánika sa na súťaži podieľala aj Spoločnosť M.R. Štefánika (SMRŠ), ktorá venovala víťazovi Putovný pohár SMRŠ. Podujatia sa za SMRŠ zúčastnil jej predseda Peter Novotňák, ktorý pozdravil prítomných, a členka Správnej rady Mária Gallová.

Celkovým víťazom Novoročného turnaja sa stal Viktor Haring z ŠK Junior Banská Bystrica, ktorý získal aj Putovný pohár SMRŠ.

 

PARTNERI

Stránka Spoločnosti Milana Rastislava Štefánika

Nemôžeme udalosti tvoriť. Tie sú výsledkom tisícich faktorov, ktoré nemôžeme všetky ovplyvniť. Môžeme im však dať určitý smer, útvar.

M.R. Štefánik

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


  

https   Active Search Results   cloudflare

web site hosting

web hosting comparison services

woocommerce web site hosting

worpress web site hosting

web site hosting

joomla site hosting

magento site hosting

drupal site web hosting

prestashop web site hosting